Bowlingklubbar Halland

Kontaktuppgifter klubbstyrelser. Klicka på klubblogga för att komma till klubbens hemsida.

BK Trippel

Ordf:
Kaj Lind, 0705407523

V.ordf:
Billy Gustafsson, bilgus021@gmail.com 0706727144

Sekr:
Lars Nilsson, lasse.w.nilsson@gmail.com 0768097985

Kassör:
Tore Werdelin, tore.werdelin@tageosoner.se, 0703193009

Ledamot:
Roger Eriksson, roggan57@hotmail.com, 0708434941

Suppl:
Sven-Erik Eliasson, sverka61@hotmail.com, 0736761460


BS Bockarna

Ordf:
Anders Du Rietz, anders.durietz@södra.com, 0706467136

Sekr:
Gunilla Torkelsson, gunilla.torkelsson@hotmail.com, 0705111059

Kassör:
Linda Andersson, linda20.andersson@outlook.com, 0761815314

Ungdomsansv:
Christian Skoglund, skoglund.christian@gmail.com, 0727385029


BK Vågen

Ordförande:
Malin Bengtsson, malanders2@hotmail.com, 0706715176

V. Ordf:
Carina Bäckström, carinabackstrom@telia.com, 0706071799

Sekr:
Carina Bäckström, carinabackstrom@telia.com, 0706071799 

Kassör:
Ingela Gunnarsson, illa.gunnarsson@gmail.com, 0768354137

Ungdomsansv:
Johanna Runberg, runberg83@hotmail.com, 0709458950 

Utbildningsansv:
Malin Bengtsson, malanders2@hotmail.com, 0706715176

Getinge BK

Ordf & Sekr:
Kent Carlsson, kent.c@inputinterior.se , 0706019102

V.ordf:
Sven-Olof Johansson, baula1967@hotmail.com, 0709235244

Kassör:
Bertil Johansson, bertil.v.johansson@telia.com, 0706231410

Ledamot:
Johonny Lundin, johnnylundin@telia.com, 0706891422
Jörgen Markow, 0709507056

Tävlansv & webbansv:
Per Persson, 120persson@gmail.com, 0704641246


BKF Falkenberg

Ordf:
Mikael Ohlsson, kutt60@live.se, 0727215644

Sekr:
Karolina Runberg, runberg@live.se, 0705745441

Kassör:
Marcus Svensson,marcusls90@outlook.com, 0730800380

Suppl:
Magnus Larsén
Pierre Carlzon
Dennis Johansson


BK HallandiaBK Hallandia

Ordf:
Yvonne Martinsson, yvonne.martinsson@telia.com, 0703 612229

Sekr:
Camilla Andersson, 035camilla@gmail.com, 070 9931767

Kassör:
Sandra Granfeldt, sandra.granfeldt@hotmail.com, 0735 104810

Ledamot:
Anna Henriksson, 0739 965540
Louice Magnusson, 0703 346057

Suppl:
Agneta Granfeldt, 0703 572621
Maria Bjermqvist, 0737 004242

Ungdomsansv:
Sandra Granfeldt
Esther Lehrman 0709 461494

Revisor:
Helene Erlandsson Geijersson,hon är ju även revisor för Hallands BF,
035 185780, 0708 437200

Revisorsuppl. & sponsoransv.
Hanna Perelius

Team Kungsbacka

Ordf:
David Olsson, david.do.olsson@gmail.com, 0704918122

Sekr:
Christel Kjellberg, christelK67@outlook.com, 0739021280

Kassör:
Anette Johansson, info@kungsbackabowling.se, 0733321987

Ungdomsansv:
Angela Paarilainen, angelapaa@hotmail.com, 0708272227


BK Turbo


BK Rekyl


Heberg BS

Ordf:
Lars Classon, lars@larsclasson.se, 0703761234

Sekr:
Joakim Andersson, joakim@fergusonskane.se, 0705575965

Kassör:
Urban Olofsson, olofsson_urban@hotmail.com, 0768823143

Ledamot:
Anders Persson, anders@utophia.se, 0706856519
Erling Göteson, egoteson@gmail.com, 0702500763

Suppleant:
Jan Owe Åkesson, Solhem70@hotmail.se, 0739256582

Senast uppdaterad: 24-01-31 av Lars Nilsson