Hem / Förbundsinformation / Information / Utbildningsinformation / Certifierade och utbildade tränare

Certifierade och utbildade tränare

Certifierade tränare har fullföljt utbildningen med de praktikkrav som är en del av utbildningen.

Utbildade tränare har endast gått utbildningen och håller på med sin praktikuppgift eller valt att inte fullfölja praktiken.

Datumet visar hur länge tränarlicens är giltig. Licensen förlängs varje gång en tränare är med på en tränarträff eller går en utbildning.

ETBF Level 3 Certifierade

  Namn Postort Giltig t.o.m
  David Runefelt STOCKHOLM 2025-01-31
  Johan Ekström NYKÖPING 2025-01-31
  Peter Hellström NÄSSJÖ 2024-10-31
  Robert Blom STOCKHOLM 2023-10-31
  Mattias Melin ED 2025-01-31
  Gert  Fransson UMEÅ 2025-06-30
  Robert  Andersson Eskilstuna 2025-01-31
  Amanda Andersson PERSTORP 2025-01-31
       

ETBF Level 2 Certifierade

  Namn Postort Giltig t.o.m
  Peter Ljung Partille 2022-09-30
  Patrick Backe HELSINGBORG 2025-01-31
  Peter Engström NÄSSJÖ 2023-11-30
  Pontus Andersson Nässjö 2023-11-30
  Mathias Andersson RIMBO 2024-05-31
  Martin Blixt HELSINGBORG 2025-01-31
  Pontus Svensson SÄFFLE 2024-09-30
  Jonathan Havstad ÄLVSJÖ 2025-01-31
  Christina Lindqvist MOTALA 2025-02-28
  Eva Andersson ÄNGELHOLM 2024-09-30
  Tim Davidsson GÖTEBORG 2025-02-28
  Patrik Andersson HALMSTAD 2025-02-28
  Clas Skans VÄSTRA FRÖLUNDA 2025-04-30
       

ETBF Level 2 Utbildade

  Namn Postort Giltig t.o.m
  Kai Pärnänen LYCKSELE 2023-11-30
  John Mielonen SKÖVDE 2023-11-30
  Marcus Maijanen Stockholm 2023-11-30
  Robin Sundfält SÄFFLE 2023-11-30
  Leon Pedersen ARLÖV 2023-11-30
  Mathias Adolfsson Bergman SÄFFLE 2023-11-30
  Joanna Eng ÄLVSJÖ 2025-05-31
  Lena Asklund SKÄRHOLMEN 2025-05-31
  Gustavo Layrisse Sundbyberg 2025-05-31
  Micke Lindquist Upplands Väsby 2025-05-31
  Jan-Erik Brändström UMEÅ 2025-05-31
  Niclas Öhrn Nacka 2025-05-31
  Lars Johansson STIGEN 2025-05-31
  Frida  Sethsson Vimmerby 2025-05-31
       

ETBF Level 1 Certifierade

  Namn Postort Giltig t.o.m
  Christer Albihn Malmö 2025-01-31
  Eva Larsson ANDERSTORP 2023-04-30
  Håkan Nilsson MALMÖ 2023-04-30
  Kevin Karlsson Göteborg 2023-04-30
  Leon Pedersen ARLÖV 2023-04-30
  Maggan Snäll LJUSDAL 2023-04-30
  Mathias Adolfsson Bergman SÄFFLE 2023-04-30
  Michael Krantz GÖTEBORG 2023-04-30
  Ronja Edvall KLIPPAN 2023-04-30
  Sara Stéen SKUMMESLÖVSSTRAND 2023-04-30
  Carl Weiman HELSINGBORG 2023-09-30
  Peter Igelström KARLSKOGA 2023-08-31
  Lars Johansson STIGEN 2023-08-31
  Linda Wehner TYRINGE 2023-10-31
  Moa Ekström NYKÖPING 2023-12-31
  Micke Lindquist Upplands Väsby 2023-11-30
  Nicklas Stål JÄRFÄLLA 2023-07-31
  Jan-Erik Brändström UMEÅ 2023-12-31
  Gustavo Layrisse Sundbyberg 2024-02-29
  Jonas Torstensson LIMHAMN 2024-03-31
  Serdar Mehmet HÖÖR 2024-12-31
  Mariana Kiiskinen MOTALA 2025-03-31
  Mickael Sand STAFFANSTORP 2025-03-31
  Niclas Öhrn Nacka 2025-03-31
       

ETBF Level 1 Utbildade

  Namn Postort Giltig t.o.m
  Alexander Karlsson Katrineholm 2022-11-30
  Alf Karlsson GÖTEBORG 2022-03-31
  Anders Andersson HUDIKSVALL 2022-06-30
  André Herdin UPPSALA 2022-03-31
  Andreas Magnusson UDDEVALLA 2022-06-30
  Ann Larsen Landskrona 2022-09-30
  Christer Adolfsson SÄFFLE 2023-02-28
  Christian Jakobsen Karlstad 2022-11-30
  Christos Konstantakopoulos SKÖVDE 2022-03-31
  Emil Torger ÅMÅL 2022-06-30
  Emilia Lövsta MALUNG 2025-02-28
  Erika Örnfjäll TÄRNABY 2022-12-31
  Fredrik Nyström ENSKEDE 2022-11-30
  Gustav Stangrund VÄDDÖ 2022-06-30
  Jan Johansson Karlstad 2023-01-31
  Joakim Biehl HAGFORS 2023-02-28
  Jonas Dammen Norge 2023-02-28
  Kim Sjöstedt Kittelsen ÅMÅL 2022-06-30
  Lars Persson Malung 2025-02-28
  Linus Vedin NÄSSJÖ 2022-03-31
  Mats Hulén HÄLLEKIS 2022-03-31
  Mikael Jernberg Malung 2025-02-28
  Moona Åberg VRETA KLOSTER 2022-03-31
  Per Ortheden GULLBRANDSTORP 2022-03-31
  Peter Berglund Boden 2022-12-31
  Peter Eriksson Malung 2025-02-28
  Peter Lagerroos ÖREBRO 2022-03-31
  Pia Elfström MALMÖ 2022-09-30
  Ralf Larsen MALUNGSFORS 2025-02-28
  Rasmus Mattsson VALLENTUNA 2022-11-30
  Robin Persson MALMÖ 2022-09-30
  Roger Terner ÅRSTA 2022-11-30
  Sara Biehl HAGFORS 2023-02-28
  Sebastian Landin Olsson GAMMELSTAD 2022-12-31
  Stefan Biehl HAGFORS 2023-02-28
  Stefan Herminder MALMÖ 2022-09-30
  Sven-Inge Hallström BOLLNÄS 2022-06-30
  Tony Bodin VALLENTUNA 2022-11-30
  Peter Berglund Boden 2022-12-31
       

Boost ETBF Level 1 Utbildade

  Namn Postort Giltig t.o.m
  Andreas Larsson RÄTTVIK 2022-05-31
  Ingolf Lundevall RÄTTVIK 2022-05-31
  Joakim Ek VÄSTERÅS 2022-05-31
  Leslie Thorén GÖTEBORG 2023-01-31
  Lisskulla Annasdotter TÄLLBERG 2022-05-31
  Marie Carlbom TIDAHOLM 2022-04-30
  Petra Gunnarsson ÖNNESTAD 2023-01-31
  Susanne Jonasson LIDKÖPING 2022-04-30
  Thomas Olsson MORA 2022-05-31
  Tomas Nises RÄTTVIK 2022-05-31