Hoppa till sidans innehåll

Junior och Ungdoms DM


Ungdoms DM Pojkar 

1  Johan Igelström         BK Nobel                          1102

2  Samuel Mäkinen        BK Bågen                         1094

3  Robin Sandberg        Sun Club-Corona               1067

4  Daniel Svahn             Christinehamns BK           1008

5  Emil Jansson              BK Bågen                          982

6  Joel Landegren         BK Fryken                          891

7  Edwin Larsson           Christinehamns BK            886

8  Adam Öhrn                Christinehamns BK            858

9  Marcus Karlsson        Christinehamns BK            858

10 Teodor Wahlström    Sun Club-Corona               802      

11 Anton Norberg          Christinehamns BK            794

12 Richard Eriksson       BK Fryken                          692

13 Anton Gustavsson     Sun Club-Corona               639

14 Viktor Karlsson         Sun Club-Corona               560

15 Samuel Jansson        Christinehamns BK           522

16 Carl-Oskar Engström  BK Fryken                        498

  

Ungdoms DM Flickor 

1  Felicia Mäkinen          BK Bågen                        995

2  Isabelle Nilsson          BK Bågen                        984

3  Mathilda Grahn          BK Bågen                        930

4  Jessica Henriksson     BK Bågen                        929

5  Emma Öhrn               Christinehamns BK           864

6  Linette Harrysson      BK Wåxnäsflickorna         862

7  Wilma Karlsson         Christinehamns BK           861

 

Junior DM Pojkar

1  Christian Liljestrand     BK Nobel                     1312

2  Simon Nilsson              BK Nobel                     1255

3  Jimmy Lundell             BK Nobel                     1218

4  Sebastian Larsson        BK Nobel                     1195

5  Jonas P-Planefors        BK Taifun                     1157

6  William Erlandsson      BK Bågen                     1124

7  Victor Lindblad-Svärd  Wåxnäs BC                   1107

8  Rickard Folkesson        BK Taifun                     1000

9  Martin Svedlund           BK Bågen                      990

10 Rikie Steen                  BS Almen                      960

11 Alfred Andersson         Sun Club-Corona           928

12 Oscar Granberg           BK Taifun                      887

13 Johan Folkesson          BK Taifun                      867

14 Jesper Wennerström   Sun Club-Corona           839

15 Fredrik Persson           BK Taifun                       826

16 Rickard Åslund            BS Almen                      775

17 Niclas Norlin                BK Taifun                      avbrutit

 

Junior DM Flickor 

1  Amanda Engström        BK Bågen                      1300

2  Linnéa Frankesson       BS Kulorna                    1194

3  Isabelle Hultin              BK Bågen                       1183

4  Lisa Nordström-Green  BK Tegnér                      1136

5  Jennie Lindberg           BK Wåxnäsflickorna        936

 

2-manna DM Pojkar 

1  Simon Nilsson/Sebastian Larsson            BK Nobel                   2450

2  Johan Igelström/Christian Liljestrand      BK Nobel                   2414

3  William Erlandsson/Martin Svedlund       BK Bågen                  2114

4  Samuel Mäkinen /Emil Olsson                 BK Bågen                  2076

5  Jonas P-Planefors/Oscar Granberg          BK Taifun                  2044

6  Robin Sandberg/Teodor Wahlström        Sun Club-Corona       1869

7  Daniel Svahn/Adam Öhrn                        Christinehamns BK    1866

8  Alfred Andersson/Jesper Wennerström   Sun Club-Corona        1767

9  Marcus Karlsson/Edwin Larsson              Christinehamns BK     1744

10 Johan Folkesson/Fredrik Persson           BK Taifun                   1693

11 Richard Eriksson/Joel Landegren           BK Fryken                  1583

12 Anton Norberg/Samuel Jansson             Christinehamns BK     1316

13 Anton Gustavsson/Viktor Karlsson          Sun Club-Corona         1199

14 Rickard Folkesson/Niclas Norlin             BK Taifun                    1000

  

2-manna DM Flickor

1  Amanda Engström/Isabelle Hultin         BK Bågen                  2483

2  Isabelle Nilsson/Felicia Mäkinen           BK Bågen                  1979

3  Jessica Henriksson/Matilda Grahn        BK Bågen                   1859

4  Emma Öhrn/Wilma Karlsson                 Christinehamns BK    1725

 

Uppdaterad: 12 NOV 2012 14:41 Skribent: Madelene Lindberg

Postadress:
Värmlands Bowlingförbund
Ventilgatan 1
653 45 Karlstad

Besöksadress:
Ventilgatan 1
653 45 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0706544687
E-post: This is a mailto link

Se all info