Hoppa till sidans innehåll

2019-2020


Omgång: 2

Herrar:  Christian Liljestrand, Nobel 1031

Pojkar:   Kenneth Junior Thomasson, Fryken 858

Damer:   Nora Kjellås, Bågen 820

Flickor:  Caroline Carlsson, Wåxnäsfl. 624

 

Omgång: 3

Herrar:  John Sjöberg. Almen 951

Pojkar:   Rasmus Eriksson, Sun Club 777

Damer:   Jenny Höglund, Pollux 859

Flickor:  Caroline Carlsson, Wåxnäsfl. 562

 

Omgång: 4

Herrar: John Sjöberg, Almen 999

Pojkar: Simon Jansson, Almen 789

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 843

Flickor: Ellna Granfelt, Filippa 504

 

Omgång: 5

Herrar: Daniel Svahn, Nobel 941

Pojkar: Kenneth Junior Tomasson, Fryken 905

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 852

Flickor: Ellna Granfelt, Filippa 584

 

Omgång: 6

Herrar: Jonas Persson-Planefors, Taifun 1000

Pojkar: Jonas Böhagen, Bågen 858

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 976

Flickor: Agnes Moselius, Filippa 528

 

Omgång: 7

Herrar: -

Pojkar: -

Damer: Jennie Lindberg, Gruvan 765

Flickor: -

 

Omgång: 8

Herrar: Peter Igelström, Nobel 1007

Pojkar: Emil Svensson, Tegnér 885

Damer: Lisa Nordström-Green, Tegnér 1004

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 662

 

Omgång: 9

Herrar: Christian Liljestrand, Nobel 1011

Pojkar: Emil Svensson, Tegnér 916

Damer: Jessica Jansson, Almen 909

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 773

 

Omgång: 10

Herrar: Jonas Dammen, Bågen 1022

Pojkar: Emil Svensson, Tegnér 913

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs / Susanne Jansson, Almen 888

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 755

 

Omgång: 12

Herrar: Janne Johansson, Gruvan 1035

Pojkar: Sander Kastås-Lindstad, Bågen 876

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 1019

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 754

 

Omgång: 13

Herrar: Anders Wåhlstedt, Nobel 1054

Pojkar: Sander Kastås-Lindstad, Bågen 934

Damer: Lisa Nordström-Green, Tegnér 844

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 677

 

Omgång: 14

Herrar: Conny Juliusson, LC17 1026

Pojkar: Emil Svensson, Tegnér 897

Damer: Katarina Dahlin, Taifun 981

Flickor: Ellna Granfelt, Filippa 609

 

Omgång: 15

Herrar: Peter Johansson, LC17 981

Pojkar: Jonas Böhagen, Bågen 874

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 949

Flickor: Elsa Odbert, Kulorna 570

 

Omgång: 16

Herrar: Janne Johansson, Gruvan 1004

Pojkar: Sander Kastås-Lindstad, Bågen 959

Damer: Lisa Nordström-Green, Tegnér 867

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 782

 

Omgång: 17

Herrar: Christian Liljestrand, Nobel 1088

Pojkar: Sander Kastås-Lindstad, Bågen 900

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 904

Flickor: Ellna Granfelt, Filippa 635

Uppdaterad: 16 SEP 2019 15:52 Skribent: Madelene Lindberg
Epost: Adressen Gömd

FacebookYoutubeTwitter

BITS_logga 2014
enbanafritt

Nordic Choice
Sportpriser för idrottare, lag, föreningar och förbund

Projektstöd IF barn-o ungdomar 2020

 SUL

BHL
Inbjudan

 

 
Städa Sverige
 

 
bowlaren_liten
 
Sambla AB
Enklare Ekonomi 

Postadress:
Värmlands Bowlingförbund
Ventilgatan 1
653 45 Karlstad

Besöksadress:
Ventilgatan 1
653 45 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0706544687
E-post: This is a mailto link

Se all info