Hoppa till sidans innehåll

Kval och slutspel

30 APR 2018 11:36
I helgen inleddes kvalspelet för en del av våra föreningar. Hur det gick i dessa matcher och vilka matcher som följer i nästa steg kan ni läsa här nedan.
  • Uppdaterad: 10 MAJ 2018 07:29

 

 

Serieslutspel   och kval 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slutspel   till Elitserien, semifinaler

 

 

Kval till   Elitserien, finaler

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 -

 

BK Cahoot

-

AIK

 12 - 8

 

-

 

 -

 

AIK

-

BK Cahoot

9 - 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kval till   allsvenskan, semifinaler

 

 

Kval till   allsvenskan, finaler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GoIF Fram

-

 

 -

 

 

 

 

 

 

-

GoIF Fram

 -

 

 

 

 

 

GoIF Fram

-

 

 -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kval till   Elitserien, semifinaler

 

 

Kval till   Elitserien, finaler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKW/Köping

-

Vimmerby   BK

13 - 6

 

 

 

 

 

Vimmerby   BK

-

IKW/Köping

3 - 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kval till   allsvenskan, semifinaler

 

 

Kval till   allsvenskan, finaler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team Gamleby BC

-

BK Taifun

12 – 8

 

Team   Gamleby BC

-

Ludvika BK

7 - 13

BK Taifun

-

Team Gamleby BC

11 - 8

 

Ludvika BK

-

Team   Gamleby BC

11 - 9

Team Gamleby BC

-

BK Taifun

1 - 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bulltofta   BK

-

Varta BK

12 - 8

 

 

 

 

 

Varta BK

-

Bulltofta   BK

2 - 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team Clan BK F

-

BK Joker F

10 - 10

 

 

 

 

 

BK Joker F

-

Team Clan BK F

10 - 10

 

 

 

 

 

Team Clan BK F

-

BK Joker F

1 - 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IS Göta F

-

Team Växjö BC

16 - 4

 

 

 

 

 

Team Växjö BC

-

IS Göta F

4 - 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Olofströms BS

-

BF Solängen

13 - 7

 

Örgyte IS   BF

-

Olofströms   BS

6 - 14

BF Solängen

-

Olofströms BS

3 - 12

 

Olofströms   BS

-

Örgyte IS   BF

9 - 11

 

 

 

 

 

Örgyte IS   BF

-

Olofströms   BS

4 - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kulladals   BS F

-

Forsheda   BK

9 - 11

 

 

 

 

 

Forsheda   BK

-

Kulladals   BS F

8 - 12

 

 

 

 

 

Kulladals   BS F

-

Forsheda   BK

4 - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kval till   Division 1, semifinaler

 

 

Kval till   Division 1, finaler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BK Turbo

-

Sunnerbo BK

11 - 9

 

 

 

 

 

Sunnerbo BK

-

BK Turbo

11 - 9

 

 

 

 

 

BK Turbo

-

Sunnerbo BK

5 - 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KS   Edsbowlarna

-

Jönköpings KK

8 - 12

 

Kungälvs   BK

-

Jönköpings KK

10 - 10

Jönköpings KK

-

KS   Edsbowlarna

11 - 4

 

Jönköpings KK

-

Kungälvs   BK

12 - 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vårkulla   IK

-

Oskarshamns   BK

10 – 10

 

 

 

 

 

Oskarshamns   BK

-

Vårkulla   IK

10 - 10

 

 

 

 

 

Vårkulla   IK

-

Oskarshamns   BK

4 - 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tingsryds   KK

-

Hebergs BS

8 - 12

 

 

 

 

 

Hebergs BS

-

Tingsryds   KK

9 - 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BK Domino

-

NBC   Gullmarsplan BC

7 - 13

 

 

 

 

 

NBC   Gullmarsplan BC

-

BK Domino

11 - 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BK Flax

-

BS Almen

15 - 4

 

 

 

 

 

BS Almen

-

BK Flax

11 - 9

 

 

 

 

 

BK Flax

-

BS Almen

1 - 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kval till   Division 2, semifinaler

 

 

Kval till   Division 2, finaler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BK Domino   F

-

City Club

12 - 8

 

BK Örnen F

-

BK Domino   F

12 - 8

City Club

-

BK Domino   F

5 - 10

 

BK Domino   F

-

BK Örnen F

4 - 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IS Göta F   2

-

IK Cyrus

9 - 11

 

 

 

 

 

IK Cyrus

-

IS Göta F   2

4 - 10

 

 

 

 

 

IS Göta F   2

-

IK Cyrus

3 - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markaryds   BK

-

BK Trippel

13 - 7

 

Kabaré BS   F

-

Markaryds   BK

16 - 4

BK Trippel

-

Markaryds   BK

3 - 12

 

Markaryds   BK

-

Kabaré BS   F

2 - 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BK Sture

-

Marbodals   BS F 2

4 – 16

 

BK 62

-

Marbodals   BS F 2

 -

Marbodals   BS F 2

-

BK Sture

11 - 4

 

Marbodals   BS F 2

-

BK 62

 -

 

 

 

 

 

BK 62

-

Marbodals   BS F 2

 -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalmar AIK

-

Huskvarna BK

4 - 11

 

Södra BK

-

Huskvarna BK

13 - 7

Huskvarna BK

-

Kalmar AIK  

9 - 11

 

Huskvarna BK

-

Södra BK

4 - 11

Kalmar AIK

-

Huskvarna BK

2 - 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 -

 

Olofströms   BS F

-

BK Playax

7 - 12

 

-

 

 -

 

BK Playax

-

Olofströms   BS F

10 - 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 -

 

Team Växjö   BC F

-

IF Raketen

10 - 10

 

-

 

 -

 

IF Raketen

-

Team Växjö   BC F

3 - 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 -

 

Vetlanda   BC

-

BK Pondus

9 - 11

 

-

 

 -

 

BK Pondus

-

Vetlanda   BC

11 - 9

Skribent: Christer Lundström
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Småland Blekinge BF
Johanna Hedlund, Två Systrars väg 9 C, lgh 1002
393 57 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link...

Se all info