Hoppa till sidans innehåll

Starttiderna till Ungdomsbowlingens Dag den 26 april

22 APR 2014 15:42
På lördag den 26 april är det åter dags för Skånes Bowlingförbunds
ungdomsavslutning för träningsgrupperna i Baltiska Bowlinghallen.
  • Uppdaterad: 23 APR 2014 10:38

Första starten är klockan 10:00. Hittills är 76 ungdomar anmälda och härunder finns

namnen och starttiderna på samtliga. Har ni några frågor så maila eller ring gärna till vårt

kansli i Malmö på E-postadressen: This is a mailto link eller på telefon:

040-600 59 85. Kansliet är öppet måndag–torsdag 09:00-12:00 samt 13:00-16:00. Alla

ungdomar samt våra tränare hälsas hjärtligt välkomna till en trevlig avslutning i Malmö.

Efteranmälningar kan göras till kansliet eller vid ankomsten till hallen. Dessa

noteras inte här på hemsidan.

 

KL 10:00   Samling 09:30  BREDDGRUPPEN

 

 

Bana 5

Viktor Svensson BK Bowino

-

Oscar Olin Team Ystad

Bana 6

Tobias Edlund BK Bowino

-

Caspian Bengtsson Team Ystad

Bana 7

Caesar Ferngård Team Ystad

-

Emil Persson BK Sösdala

Bana 8

Anton Emanuel Team Ystad BK

-

Oskar Andersson BK Sösdala

Bana 9

Natalie Svensson BK Sösdala

-

Anna Nilsson BK Sösdala

Bana 10

Oliver Olsson BK Sösdala

-

Jonathan Ågren BS Olymp

Bana 11

Eric Johansson BK Sösdala

-

Andreas Svensson Höganäs BC

Bana 12

Nikolas Wilborg Höganäs BC

-

Louise Berild BK Cefyra

 

 

 

 

KL 10:00   Samling 09:30

U23 GRUPPEN

 

 

Bana 14

Maximilian Ståhl BK Thule

-

Joakim Mårtensson Team Ystad

Bana 15

Ronja Jakobsson Edvall  Frigg

-

Fredrik Möllerstedt BK Björnåsen

Bana 16

Ronja Johnsson BK Tuvetjejerna

-

Therese Hermansson Cimbria BK

Bana 17

Martin Lindal BK 59:an

-

Emelie Hult Spader Dam

Bana 18

Tobias Christiansson La Visite

-

Pontus Möller BK Turbanen

 

KL 11:15  Samling 10:30

TALANGGRUPPEN

Bana 5

Anton Persson Höganäs BC

-

Mattias Sjölin BK Bowino

Bana 6

Isak Malm Tollarps BK

-

Hanna Hedenrud BK Cefyra

Bana 7

Simon Tropp Osby BS

-

Erika Larsson BK Bjönligan

Bana 8

Jerry Engh BK Björnligan

-

Josephine Gibrand Höganäs BC

Bana 9

Oscar Holmquist Lomma BK

-

Linnéa Fruerlund Höganäs BC

Bana 10

Eliaz Olsson BK Cefyra

-

Ida Elofsson BK Glenfield

Bana 11

Thilde Mononen BK Cefyra

-

Tommy Andersson BK Björnligan

Bana 12

Max Fröberg BK Viljan

-

Joel Pedersen BK Thule

Bana 13

Rebecca Breiner BK Bells

-

Linn Andreasson Team Frosta BK

Bana 14

Alexander Holmberg Spärren

-

Jonna Persson BK Glenfield

Bana 15

Viktor Komét BK Björnligan

-

Hanna Jönsson BK Glenfield

Bana 16

Julia Bjurestrand BK Bells

-

Jesper Hendriksen BK Sösdala

Bana 17

Emil Jensen BK Sösdala

-

Jakob Carlsson BK Glenfield

Bana 18

Taulant Hodza BK Sösdala

-

Rasmus Serup Stigsson Osby BS

Bana 19

Mattias Christiansson La Visite

-

Casper Olsson BK Hovet

 

KL 12:30  Samling 11:45 

UTVECKLINGSGRUPPEN

Bana 5

Pontus Grönvall BS Olymp

-

Hanna Olsson BS Hässle

Bana 6

Josefine Hermasson Cimbria BK

-

Niklas Rothman Öresunds BS

Bana 7

Alfred Nilsson BK Glenfield

-

Madeleine Berild BK Cefyra

Bana 8

Filip Emanuel Team Ysatd BK

-

Rebecca Nilsson Spader Dam

Bana 9

Joel Gustafsson BK Cefyra

-

Johannes Kvist BK Frigg

Bana 10

Ottilia Gunnarsson BK Cefyra

-

Danne Sjöstrand BK Turbanen

 

 

 

 

KL 12:30  Samling 11:45

ELITGRUPPEN

 

 

Bana 13

Amanda Gadd Spader Dam

-

Pelle Ahlström Team Bjuv BF

Bana 14

Michelle Brodén Spader Dam

-

Kevin Lindbladh BS Olymp

Bana 15

Felice Fröberg BK Viljan

-

Pontus Jonsson IS Göta

Bana 16

Elin Andreasson BS Hässle

-

Pontus Törnebohm Öresunds BS

 

 

 

 

 

 

Skribent: Lennarth Nordsten

Postadress:
Skånes Bowlingförbund
Box 10063
200 43 Malmö

Besöksadress:
Malmö Arena, Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Kontakt:
Tel: 0406005985
E-post: This is a mailto link

Se all info