Hoppa till sidans innehåll

Ungdomsbowlingens dag 28/4

17 APR 2012 12:53
Startlista till Ungdomsbowlingens dag 28/4 i Baltiska Bowlinghallen, Malmö
  • Uppdaterad: 19 APR 2012 16:13

De 3 bästa i varje grupp går till stegfinal kl 14.00
3an möter 2an, vinnaren där möter 1an.
Efter finalspelet sker prisutdelning.
Observera samlingstiden.

 


Startlista Breddgrupp+Talang kl. 10.00 (Samling: 09.30)

 Bana Namn Namn
5
Felice Fröberg
Markus Ellerhage
6 Niklas Sääf Elin Eriksson
7 Danne Sjöstrand
 
     
  9  Max Näll  Viktor Komet
10  Josefine Gibrand  Andreas Svensson
11  Ellinor Larsson  Fredrik Lundgren
12  Isak Malm  Pontus Grönwall
13  Robert Johansson  Philip Thelandersson
14  Viktor Uvenäs  Viktor Carlsson
15  Emil Jensen  Elias Larsson
16  Joakim Mårtensson  Otto Olsson
17  Gustav Fransson  Paul Weiman
18  Daniel Pettersson
 David Karlsson


Startlista Talanggrupp kl 11.15 (Samling: 10.30)

Bana  Namn  Namn
 1  Robin Weinemo  Robin Persson
  2  Matilda Ahlberg  Per-Erik Ahlström
  3  Martin Andersson  Julia Bjurestrand
  4  Robin Andersson  Tommy Andersson
  5  Jonas Breiner  Michelle Brodén
  6  Rebecca Breiner  Linnéa Fruerlund
  7  Sofie Ivarsson  Martin Johannesson
  8  Pontus Johnsson  Arthur Karlsson
  9  Rasmus Mårtensson  Evelina Nilsson-Roskvist
10  Fredrik Paulsson  Caroline Svensson
11  Silas Olsen  Simon Åkesson
12  Linnéa Boman  Ottilia Gunnarson
13  Joel Gustavsson  Daniel Hagström
14  Olivia Jönsson  André Kuntsi
15  Johannes Kvist  Alfred Nilsson
16  Evelina Nilsson  Filip Ståhl
17  Simon Tropp  Hugo Wenzel
18  Emil Kristensen  Filip Emanuel
19  Pontus Larsson  Alexandra Nilsson
20  Rebecka Nilsson  Jessica Persson
21  Albin Raihle  Niklas Rothman
22  Adam Lindgren  Elin Johansson


  Startlista för Utveckling+Elitgruppen kl 12.30 (Samling: 11.45)

Bana  Namn  Namn
 1
Amanda Nyman
Elin Andreasson
 2
Frida Johansson
Emma Andersson
 3
Evelina Bertilsson
Johanna Björk
  4  Daniel Bengtsson  Emelie Hult
  5  Hampus Bengtsson  Marcus Ljungdahl
   6  Gustav Nilsson  Johanna Pansner
   7  Oliver Persson  William Tofält
   8  Viktor Albihn  Elina Bjurestrand
   9  Kevin Carlsson  Johannes Fridlund
 10  Erik Gamst  Robin Gibrand
 11  Kim Hylander  Ronja Johnsson
 12  Emelie Lideberg  Kevin Lindbladh
 13  Johan Martinsson  Lina Ohlsson
 14  Felicia Prütz  Wictor Sjöland-Einarsson
 15  Gustav Åkerman  Emma Olsson
 16  André Ekberg  Timmy Fredriksson
 17  Victor Gullberg  Anton Jeppsson
 18  Emil Nilsson  Kristoffer Persson
 19  Rufus Plantman  Madelene Gullberg
 20  Linnéa Litchfield  Filippa Persson
21  Jesper Ahl  Rasmus Edvall
22  Max Håkansson   Måns Håkansson
     
Skribent: Pia Elfström

Postadress:
Skånes Bowlingförbund
Box 10063
200 43 Malmö

Besöksadress:
Malmö Arena, Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Kontakt:
Tel: 0406005985
E-post: This is a mailto link

Se all info