Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Resultat"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Resultat


 Herrar A (utan hcp)    
     
Placering Lagnamn Resultat
1 Team Pergamon 1, Daniel, Jesper L, Anton E 2696
2 Öis 1 Lars, Robin, Viktor 2574
3 Team Pergamon 2, Christoffer, Mattias, Adam 2476
4 Joker 1, Christer, Arvid, Petter 2449
5 Team Lerum, Jani, Ken, Peter 2422
6 Team Pergamon 4, Marcus, Inge, Mårten 2377
7 Joker 2, Stefan, Peter, Thobias 2330
8 Team Pergamon 3, Pär, Peter, Johnny 2284
9 IFK GBG 3, Patrik-Markus-Sten 2283
10 Kbk 2. Samuel, Oskar, Marcus 2256
11 Ytterby BK 1, Niklas, Peter, Gunnar 2230
12 Kbk 1, Christer, Christer, Anders 2200
13 IFK GBG 1, David-Stefan-Bo 2184
14 IFK GBG 2, Stefan-Claes-Tommy 2177
15 Joker 4, Kim, Rasmus, Jesper 2172
16 Joker 3, Tim, Michael, Christer 2165
17 Ytterby BK 2, Leif, Roger S, Stefan 2154
18 Kbk 4, Kalle, Rickard, Ulf 2111
19 IFK GBG 4, Joakim-Lars-Timmie 2109
20 Kbk 3, Peter, Ilija, Tord 2089
21 Kbk 5 Harry, Magnus, Victor 1891
     
Herrar B (med hcp)  Tänk på att dom tre bästa från A-klassen räknas bort i B-klassen  
     
Lag Lagnamn Resultat
1 Team Pergamon 4, Marcus, Inge, Mårten 2617
2  Team Lerum, Jani, Ken, Peter 2578
3  Joker 1, Christer, Arvid, Petter 2545
4 IFK GBG 3, Patrik-Markus-Sten 2535
5 Kbk 2, Samuel, Oskar, Marcus 2532
6 Ytterby BK, Niklas, Peter, Gunnar 2482
7 Joker 4, Kim, Rasmus, Jesper 2460
8 IFK GBG 4, Joakim-Lars-Timmie 2433
Joker 2, Stefan, Peter, Thobias 2414
10 Kbk 4, Kalle, Rickard, Ulf 2387
11  Ytterby BK 2, Leif, Roger S, Stefan 2382
12 IFK GBG 2, Stefan-Claes-Tommy 2381
13 Kbk 3, Peter, Ilija, Tord 2329
14 Kbk 1, Christer, Christer, Anders 2320
15 IFK GBG 1, David-Stefan-Bo 2316
16  Joker 3, Tim, Michael, Christer 2309
17  Team Pergamon 3, Pär, Peter, Johnny 2308
18 Kbk 5 Harry 12, Magnus, Victor  2287
     
Damer A (utan hcp)    
     
Lag Lagnamn Resultat
1 X-Calibur 3, Nina, Victoria, Rebecka Jr 2443
2 X-Calibur 2, Josefin, Sofia, Sandra 2417
3 X-Calibur 1, Veronica, Diana, Lisa 2406
4 Öis 1, Reneé, Helena, Johanna  2182
5 IFK GBG 1, Annika-Marie-Marie 2068
     
Damer B (med hcp)  Tänk på att dom två bästa från A-klassen räknas bort i B-klassen  
     
Lag              Lagnamn Resultat
1 X-Calibur 1, Veronica, Diana, Lisa 2514
2 IFK GBG 1, Annika-Marie-Marie 2332
3 Öis 1, Reneé, Helena, Johanna  2206
Inga nyheter är skapade

Postadress:
Göteborgs Bowlingförbund
Strike & Co, Gamlestadsvägen 2-4 B-27
415 02 Göteborg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: goteborg@swebowl.se

Se all info