Hoppa till sidans innehåll

Tidigare vinnare Junior Masters


År Klass Namn Klubb
2014 Ungdom
Junior
U23
Flickor
Emanuel Jonsson
Jesper Svensson
Markus Jansson
Lisa Björklund
Kvänums BK
Team Pergamon BC
BK Jösse
Team X-Calibur
2013 Ungdom
Junior
U23
Flickor
Hugo Lindgren
Axel Engblom
Tommy Lundh
Annie Thorell
BK Stallis
Team Clan
Team Baltzar
Örgryte IS
2012 Ungdom
Junior
U23
Flickor
Jesper Svensson
Sebastian Kuuisto Larsson
Kim Bolleby
Amanda Steén
Vimmerby BK
BK Nobel
Team Pergamon BC
BK Skrufscha
2011 Ungdom
Junior
U23
Flickor
Filip Wilhelmsson
Magnus Johnson Jr
Robin Andersson
Linnea Olsson
BK Force
Sundbybergs IK
BK Brio
Tollarps BK
2010 Ungdom
Junior
U23
Flickor
Jesper Svensson 
Julius Emil Hopka
Joachim Karlsson
Ida Andersson
Vimmerby BK
BK Jösse
Brutus Club
BK Högland
2009 Ungdom
Junior
U23
Flickor
Arvid Thomson
Mattias Jansson
Mattias Wetterberg
Elin Andersson
IK Pärlan
BK Jösse
Team Pergamon BC
BK Qvinns
2008 Ungdom
Junior
U23
Filip Jansson
Linus Carle
Sebastian Gustavsson
Team Växjö BS
BK Jösse Arvika
BK Örnen, Norrköping
2007 Ungdom
Junior
U23
Dennis Vrabac
Joakim Nordén
Robert Jönsson
Olofströms BS
BK Tegnér, Säffle
Tollarps BK
2006 Ungdom
Junior
U23
Kim Bolleby
James Gruffman
Henrik Johansson
Team Kungsbacka
Team Mariestad BK
BK Korp, Uddevalla
2005 Ungdom
Junior
U23
Joachim Karlsson
Sophia Bergvall
Robert Jönsson
BK Accic, Tranås
BK Biet/Finesse, Eskilstuna
Tollarps BK
2004 Ungdom
Junior
U23
Petra Magnusson
Joakim Nielsen Andersson
Christian Holmén
BK Cefyra, Kristianstad
Mörlanda BS, Ljung
Mörlanda BS, Ljung
2003 Ungdom
Junior
U23
Justina Wellstam
Pernilla Magnusson
Therese Forsell
Bk Solklot, Karlstad
BK Cefyra, Kristianstad
BK Qvinns, Mariestad
2002 Ungdom
Junior
U23
Nina Flack
Joakim Wahlgren
Peter Halth
Örgryte IS, Göteborg
IS Göta, Helsingborg
BK Wege, Ludvika
2001 Ungdom
Junior
U23
Mathias Danneberg
Andreas Andersson
Mikael Roos
Kungsbacka BK
BK Full House, Ängelholm
BK Joker, Göteborg
2000 Ungdom
Junior
U23
Nina Flack
Jonas Sjögren
Timmy Andréasson
BK Annik, Kinna
BK Bågen, Hagfors
BK Brio, Nyköping
1999 Ungdom
Junior
U23
Johan Persson
Thomas Malmberg
Jonny Josefsson
BK Bågen, Hagfors
BS Platen, Motala
Team Mariestad BK
1998 Ungdom
Junior
U23
Veronica Lantto
Mats Wetterlund
Henrik Ahlstrand
Sundbybergs IK BS
BK Clan, Nässjö
Team Mariestad BK
1997 Ungdom
Junior
U23
Veronica Lantto
Sami Pihlström
Liselott Larsson
Sundbybergs IK BS
BK Raa, Stockholm
Team V‐Borg/Skrufscha
1996 Ungdom
Junior
U23
Jonas Allard
Peter Westin
Niklas Linderholm
BS Platen, Motala
BK Jösse, Arvika
Wästerhov IK, Borås
1995 Ungdom
Junior
U23
Roger Öberg
Michael Ahlqvist
Niklas Linderholm
Gimonäs BC, Umeå
Halmia BS, Halmstad
Wästerhov IK, Borås
Uppdaterad: 2014-06-23 11:55
Skribent: Kansliet

Just nu går det inte att komma åt rankingen i BITS
Felsökning pågår
Det går att söka hcp för tävling via "Sök Hcp"

 

FacebookYoutubeTwitter

BITS_logga 2014

Idrottslyftet

 

Anmälan till Elittävlingen i Malmö 6-7/10
Resultat
 
 SUL
 
Städa Sverige
 
 

Samarbetspartners

Sedan starten 1991 har bowlingsporten tjänat över 725 miljoner på att sälja Folkspels produkter. Här finns ytterliggare möjligheter för er förening.

 
bowlaren_liten
Vägledning - Tidningsäventyr

Postadress:
Svenska Bowlingförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 60 00
E-post: This is a mailto link

Se all info