Hoppa till sidans innehåll

2017-2018


Omgång: 2

Herrar: Dennis Hellbergh, Bågen 1009

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 904

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 875

Flickor: Tonje Mjöster, Wåxnäsfl. 550

 

Omgång: 3

Herrar: Fredrik Hesselberg-Meyer, Fryken 930

Pojkar: Adam Calais, Sun Club 635

Damer: Eva Falkenström, Kulorna 891

Flickor: -

 

Omgång: 4

Herrar: Ulf Hjalmarsson, Jösse 925

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 914

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 944

Flickor: -

 

Omgång: 6

Herrar: Mattias Lindblom, Almen 992

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 850

Damer: Sara Biehl, Bågen 801

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 618

 

Omgång: 7

Herrar: Johan Sax, Almen 999

Pojkar: Anton Gustavsson, Sun Club 749

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 956

Flickor: -

 

Omgång:  8

Herrar: Alexander Beck, Bågen 983

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 964

Damer: Katarina Dahlin, Taifun 885

Flickor: -

 

Omgång: 9

Herrar: Janne Johansson, Gruvan 988

Pojkar: Filip Tuohino, Asterix 718

Damer: Angelica Grönberg, CHIF 900

Flickor: -

 

Omgång: 10

Herrar: Jonas Dammen, Bågen 983

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 983

Damer: Angelica Grönberg, CHIF 920

Flickor: -

 

Omgång: 11

Herrar: Janne Johansson, Gruvan 949

Pojkar: Filip Tuohino, Asterix 792

Damer: Angelica Grönberg, CHIF 823

Flickor: Caroline Carlsson, Wåxnäsflickorna 623

 

Omgång: 12

Herrar: Anders Wåhlstedt, Nobel 1030

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 917

Damer: Katarina Dahlin, Taifun 938

Flickor: -

 

Omgång: 13

Herrar: Markus Jansson, Jösse 1059

Pojkar: Viktor Karlsson, Sun Club 757

Damer: Katarina Dahlin, Taifun 851

Flickor: -

 

Omgång: 15

Herrar: Geir Ståle Kristiansen, Bågen 993

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 905

Damer: Eva-Lotte Axelsson, Filippa 849

Flickor: Nora Kjellås, Bågen 757

 

Omgång: 16

Herrar: Tobias Ambjörnsson, Gruvan 1008

Pojkar: Anton Gustavsson, Sun Club 725

Damer: Sara Biehl, Bågen 856

Flickor: -

 

Omgång: 18

Herrar: Mattias Jansson, Jösse 1033

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 916

Damer: Malin Ahlgren, Kulorna 850

Flickor: -

 

Omgång: 19

Herrar: Daniel Nordström-Green, Tegnér 1075

Pojkar: Filip Tuohino, Asterix 823

Damer: Angelica Grönberg, CHIF 915

Flickor: -

 

Omgång: 20

Herrar: Niclas Eriksson, Tegnér 1012

Pojkar: Jonas Dammen, Bågen 932

Damer: Isabelle Hultin, Wåxnäs 933

Flickor: -

 

Omgång: 21

Herrar: Michael Johannesson, Tegnér 1057

Pojkar: Anton Gustavsson, Sun Club 790

Damer: Jessica Jansson, Almen 831

Flickor: -

Uppdaterad: 23 AUG 2018 10:24 Skribent: Madelene Lindberg
Epost: Adressen Gömd

FacebookYoutubeTwitter

BITS_logga 2014
 enbanafritt

SUL

BHL
Inbjudan

Idrottslyftet

 

 
Städa Sverige
 

 
bowlaren_liten
 
Sambla AB

Postadress:
Värmlands Bowlingförbund
Ventilgatan 1
653 45 Karlstad

Besöksadress:
Ventilgatan 1
653 45 Karlstad

Kontakt:
Tel: 0706544687
E-post: This is a mailto link

Se all info