Hoppa till sidans innehåll

DM-finalerna startlistor

2013-12-11 10:50
Startlistor för individuella herr och dam-DM 2013 lördag 14 december
  • Uppdaterad: 2013-12-11 10:58

Herr-DM Final

Idrottshuset Karlstad 2013-12-14

 

START 08.30

Tobias Aasen IF Hammaren - Bror Claesson Sun Club-Corona

 

Lennart Svärd Sun Club-Corona - Jimmy Walther Christinehamns BK

 

Jan Wikström Christinehamns BK - Marcus Rudolfsson Taifun

 

Tommy Karlsson Almen - Ulf Gullbrand Sun Club-Corona

 

Tobias Ambjörnsson Gruvan - Marcus Cederborg Pollux

 

Niclas Sundgren Karlstad BK - Christer Mellberg Karlstad BK

 

 

START 10.15

 

Juha Tuohino Asterix - Mattias Nilsson Jösse

 

Sören Larsson Tegnér - Klas Bergman Lusasken

 

Ronny Sundqvist BK Kasi - Daniel Norevik Christinehamns BK

 

Jan Axinger Karlskoga BK - Lars Lindbäck Nobel


Henrik Karlsson Nobel - Jimmy Lillemo Jösse

 

Brian Folkesson Taifun - Marcus Karlsson Nobel

 

 

 

START 12.00

 

Mikael Lindberg Gruvan - Kenneth Engman BK Kasi

 

Perra Karlsson Almen - Stefan Snarberg Lusasken

 

Henrik Andrén Tegnér - Victor Lindblad-Svärd Sun Club-Corona

 

Per Thomassen BK Kasi - Mattias Lindblom Almen


Christoffer Elefant Merrimac - Mattias Grönberg IF Hammaren

 

Mikael Edesgård Pollux - Elias Levänen Merrimac

 

 

START 13.45

 

Emil Olsson Play Palace - Allan Jonsson Karlskoga BK

 

Thomas Eriksson BC Säffle - Hans Andersson BK Kasi

 

Clas Nilsson Lusasken - Jan Johansson Gruvan

 

Tobias Eriksson Play Palace - Daniel Nordström-Green Tegnér


Stefan Frykstedt Bågen - Daniel Borg Sir-Hammarö

 

Thomas Henriksson Bågen - Anders Sandbu Karlstad BK

 

Torbjörn Johansson BC Säffle - Sparring

 

 

 

 

Dam-DM Final

X-näshallen Karlstad 2013-12-14

 

START 10.00

Eva-Lena Johansson Taifun - Linette Harrysson Almen

 

Sara Andrén Tegnér - Magdalena Milde Wåxnäsflickorna

 

Eva-Lotte Axelsson Filippa - Ingegerd Eliasson Karlstad BK

 

Elise Norqvist IF Hammaren - Emelie Rosenblad Wåxnäsflickorna

 

Jessica Axelsson Karlskoga BK - Johanna Frykestam Solklot

 

 

START 11.45

 

Ingela Öhman Lusasken - Isabelle Nilsson Bågen

 

Malin Palosaari Kulorna - Gunilla Jansson Solklot

 

Anette Clarelius Kulorna - Isabelle Hultin Bågen

 

Lina Andersson CBK - Anette Andersson Wåxnäsflickorna

Skribent: Madelene Lindberg

 FacebookYoutubeTwitter
 

Inbjudan till sommarläger 13-15/8 


BITS_logga 2014

Idrottslyftet

 
 
Städa Sverige
 
 

Samarbetspartners

Sedan starten 1991 har bowlingsporten tjänat över 725 miljoner på att sälja Folkspels produkter. Här finns ytterliggare möjligheter för er förening.

 
bowlaren_liten
Vägledning - Tidningsäventyr

Postadress:
Värmlands Bowlingförbund
Idrottens Hus, Box 10
651 02 Karlstad

Besöksadress:
Idrottens Hus, Industrigatan 1
652 21 Karlstad

Kontakt:
Tel: 010-47 64 770
E-post: This is a mailto link

Se all info