Startlista Ungdomsbowlingens dag - Skånes Bowlingförbund
Hoppa till sidans innehåll

Startlista Ungdomsbowlingens dag

2018-05-15 06:47
Här följer startlistan till Ungdomsbowlingens dag
  • Uppdaterad: 2018-05-16 08:23

Äntligen dags för träningsgruppernas avslutning!

Alla ungdomar kommer spela 4 serier Eu. Efter kvalspelet går de fyra bästa pojkarna och fyra bästa flickorna i vardera grupp vidare till final.
med undantag för Elitgruppen och U23 där de fyra bästa går vidare. 

Finalspelet startar ca 14.00 och kommer spelas som en karusell. 
De fyra finalspelarna spelar AM 1 serie där den med lägst resultat åker ut, detta gör man om tills en spelare är kvar. Efter avslutat spel blir det prisutdelning.

STARTLISTA

KL 09.00  Samling 8.30  BREDDGRUPP


5 Adam Hannjö, Glenfield BK Sebastian Svensson, BK Hovet
6 Rasmus Johansson, BK Mix Emil Engh, BK Björnligan
7 Linus Johansson, BK Mix Casper Gunnarsson, Osby BS
8 Theo Månsson, Tollarps BK William Brodin, BK Mix
9 Viktor Algotsson, Tollarps BK Wilmer Esse, BK Nordkap
10 Liam Nilsson, BK Thule Benjamin Tobar, Klippan Strikers
11 Alex Backe, BK Björnligan Oskar Andréasson, BK Frigg
12 Anton Waldemarsson, BK Hovet Theo Lundahl, Glenfield BK
13 
14
15 Ebba Pålsson, BK Hovet Erika Strand, BS Friska Viljor
16 Rebecca Meckenhäuser, BK Nordkap Maja Andersson, BS Friska Viljor
17 Saga Johansson, BK Hovet Majken Esse, BK Nordkap
18 Alice Blücker, BK Björnligan
19
20

 

KL 10.30  Samling 10.00 TALANGGRUPPEN

5 Rasmus Andersson, Glenfield BK Gustav Jensen. BK Peter Pan
6 Emil Andersson, Glenfield BK Lucas Svensson, BK Borgen
7 Joel Andersson, BK Frigg Adam Hammer, Staffanstorps BK
8 Albin Gullstrand, BK Thule Alex Gustafsson, BS Olymp
9 Pooripach Jantan, BK Thule Alexander Evertsson, BK Hovet
10 Anton Andersson, IS Göta Anton Kosinozic, Osby BS
11 Kian Sonesson, Glenfield BK André Bücker, BK Björnligan
12 Axel Paulsson, BK Mix Tobias Alexandersson, IS Göta
13 Jackie Cheung, BK Bowino Gustav Andersson, Glenfield BK
14 Lucas Andersson, Glenfield BK
15 Lisa Svensson, BK Nordkap Emma Gadd, Spader Dam
16 Isabella Andreasen, Spader Dam Emma Johansson, BK Strået
17 Elin Bergqvist, BK Mix Anna Nilsson, BS Hässle
18 Thea Ellebech, BK Bells Moa Brandin, BK Mix
19 Nellie Bergqvist, Osby BS Felicia Petersson, BK Mix
20

 

KL 12.00  Samling 11.30  

UTVECKLINGSGRUPPEN
5 Jakob Blad, BK 59:an Willian Olofsson, BK Turbanen
6 Goliat Olofsson, BK Turbanen Tim Fredriksson, BK Thule
7 Jonathan Ågren, BS Olymp Elias Wehner, BK Hovet
8 Alicia Lövgren, BK Mix Hanna Nilsson, BK Strået
9 Anna Wernholm, BK Thule Elin Gustavsson, Spader Dam
10 Nellie Swane, BK Sösdala Enya Pålsson, BK Hovet
11 Josefin Sörensson, BK Thule

ELITGRUPPEN
12 Max Svensson, BK Strået Eliaz Olsson, BK 59:an
13 Johan Åkesson, BK Strået Mattias Sjölin, Kulladals BS
14 Casper Olsson, BK Hovet Hugo Nilsson, Glenfield BK
15 Tobias Edlund, BK Bowino Emil Nilsson, BK Glenfield BK
16 Ottilia Gunnarsson, BS Hässle Clara Andersson, Glenfield BK
17 Hanna Olsson, BS Hässle

U23
18 Felix Ståhl, BK Thule Douglas Johansson, BK Playax
19 Eric Johansson, BK Hammaren Max Ståhl, BK Thule
20
21

 

Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Skånes Bowlingförbund
Box 10063
200 43 Malmö

Besöksadress:
Malmö Arena, Hyllie Stationstorg 2
215 32 Malmö

Kontakt:
Tel: 040-6005985
E-post: This is a mailto link

Se all info