Hoppa till sidans innehåll

Herr & Dam DM


  Herrar Klubb  slagning  X
1 Sebastian Blomsten BK Klossen 1685  
2 Mats Winlund BK Klossen 1645  
3 Lasse Bäcklund BK Klossen 1632  
4 Per Wennberg Edsbyns BK 1587  
5 Stefan Halvarsson Warpens BK 1536  
6 John-Erik Mårtensson Warpens BK 1528  
Thomas Lindberg Strands BK 1523  
8 Magnus Friberg Strands BK 1518  
9 Christian Eriksson Strands BK 1506  
10 Peter Claar BK Klossen 1495  
11 Mikael Mannqvist Warpens BK 1491  
12 Christer Eriksson Edsbyns BK 1490  
13 Esbjörn Lindberg Edsbyns BK 1475  
14 Håkan Malm Edsbyns BK 1470  
15 Hannu Kaunisvesi BK Klossen 1467  
16 Patrik Skoglund BK 24 Carat 1463  
17 Daniel Grahn LBK Hudik 1452  
18 Mikael Hedström Strands BK 1451  
19 Kenneth Karlsson Edsbyns BK 1448  
20 Erik Skoglund BK 24 Carat 1443  
21 Johan Berg BK Klossen 1440  
22 Per-Ove Jonsson BK Klossen 1426  
23 Bengt- Olov Jonsäll Edsbyns BK 1423  
24 Gunnar Cednert Warpens BK 1409  
25 Ove Lönnqvist Strands BK 1399  
26 Anders Andersson Strands BK 1398  
27 Gunnar Mohlen Strands BK 1381  
28 Börje Knutsson Warpens BK 1378  
29 Christer Sundqvist BK 24 Carat 1364 32
30 Berra Hillström Strands BK 1364 28
31 Jörgen Arvidsson Edsbyns BK 1329  
32 Jan Fredin Sanna BK 1316  
33 Tomas Lindbom BK 24 Carat 1311  
34 Mikael Berg BK Klossen 1213  
         
  Damer      
1 Lena Nyman BK Lin 1475  
2 Sigrid Månström BK Elan 1448  
3 Linda Andersson BK Lin 1409  
4 Sofia Berg BK Klossen 1394  
5 Margareta Snäll Strands BK 1379  
6 Helena Embretzen BK Elan 1349  
7 Linda Johansson Sanna BK 1344  30
8 Margareta Schöning Warpens BK 1344 24
9 Ann-Helen Persson Warpens BK 1315  
10 Linnea Hedblom BK Lin 1305 26
12 Pethra Hellström BK Lin 1305 22
13 Eva Lindfors BK Elan 1271  
14 Maria Nylund Warpens BK 1229  
15 Annika Pettersson Edsbyns BK 1213  
16 Kristin Hellström BK Lin 1200  
17 Monica Sundberg BK Elan 1180  
18 Eva Engström BK Lin 1094  
         
  Herrar 2 manna      
1 Lasse Bäcklund/Peter Claar BK Klossen 3127  
2 Per-Ove Jonsson/Mats Winlund BK Klossen 3071  
3 Magnus Friberg/Christian Eriksson Strands BK 3024  
4 John-Erik Mårtensson/Gunnar Cednert Warpens BK 2937   
5 Per Wennberg/Jörgen Arvidsson Edsbyns BK 2916  
6 Patrik Skoglund/Erik Björklund BK 24 Carat 2906  
7 Mikael Hedström/Anders Andersson Strands BK 2850  
8 Berra Hillström/Gunnar Mohlen Strands BK 2745  
9 Christer Sundqvist/Tomas Lindbom BK 24 Carat 2675  
10 Johan Berg / Mikael Berg BK Klossen 2653  
         
  Herrar 4 manna      
1 Magnus Friberg/Christian Eriksson      
  Mikael Hedström/Anders Andersson Strands BK 5874  
2 Christer Sundqvist/Tomas Lindbom      
  Patrik Skoglund/Erik Björklund BK 24 Carat 5581  
         
  Damer 2 manna      
 1 Sigrid Månström/ Helena Embretzen BK Elan  2797   
2 Linda Andersson/Linnea Hedblom BK Lin 2714  
3 Pethra Hellström/Kristin Hellström BK Lin 2505  
         
  Damer 4 manna      
1 Linda Andersson/Linnea Hedblom      
  Pethra Hellström/Kristin Hellström BK Lin 5219  
         
         
Uppdaterad: 03 JAN 2018 23:15
Skribent: Kenneth Karlsson
Epost: This is a mailto link

NY STARTTID TILL HÄLSINGETOUR FINALEN

kl:13.00

OBS tiden gäller endast årsfinalen

ht

Starttider Edsbyn

Hälsingetouren

Anmäln senast 2 dagar för

Önskad start

Tis  10/4 19.00 & 20.00

  OBS: Hallfinalen spelas 25/4

bm

Postadress:
Hälsinglands Bowlingförbund
Berra Hillström, Hjortronvägen 11
824 33 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0650-14680, +460705915229
E-post: This is a mailto link

Se all info

bm