Hoppa till sidans innehåll

3-manna DM


 

 

Herrar
1. Pergamon 2
    Mats Olsson, Daniel Fransson, Johnny Magnusson            2669
2. Pergamon 1
    Robert Andersson, Jesper Svensson, Jasper Larsson         2583
3. Pergamon 5
    Magnus Johnson, Kim Bolleby, Michael Ahlqvist                 2539
4. Joker 1
    Olle Svensson, Christer Pettersson, Jan Norberg                2437 
5. Pergamon 6
     Tobias Räisänen, Kim Ojala                                                   2419

6, Joker 2
     Stefan Roos, Peter Roos, Henrik Kärrman                           2391
7. Pergamon 3
    Pär Svensson, Peter Ljung, Inge Johansson                       2346
8. Pergamon 4
    Anton Elofsson, Anton Olsson, Christoffer Jacobsson         2242
9. Team Lerum
    Jani Silven, Ken, Peter                                                            2239
10. Sterling 4
     Fredrik Westerberg, Alf Karlsson, Anders Magnhammar   2236

11. Joker 3
     Anders Nilsson, Ulf Granath, Samuel Flodin                         2187
12. Joker 4
     Rasmus Grönlund, Tim Davidsson, Ulf Johansson       2172
13. Sterling 1
    Roger Eliasson, Thomas Kristiansson, Nils-Olof Olzen  2106 
14. Sterling 2
    Bengt-Åke Bengtsson, Jonas Magnusson, Conny Hofling   2094
15. Winga
     Conny, Ove Örjan                                                                   2065
16. Sterling 3
      Jan Petrusson, Eddy Kairis, Christer Gustavsson            2027
17. Hönö
      Björn, Göran, Michael                                                           1911

18. Astoria
      Rei, Lennart Pettersson, Lars-Åke Dahlberg                    1884     

 

Damer
1. X-Calibur 2
    Diana Alfredsson, Rebecka Larsen, Veronica Lantto            2537
2. X-Calibur 1
    Victoria Johansson, Lisa Björklund, Anette Eriksson           2414
3. X-Calibur 3
    Joline Planefors, Josefine Hermansson, Alda Hadardottir   2384

4. Örgryte 1
    Marie Holmqvist, Christel carlsson, Christina Dahlgren        2132
5. Örgryte 2
    Emma Åberg, Reene Mattsson, Johanna Persson               
1999
6. Hu-Pi

    Leaa Virta, Marlene Friis. Leila Räisänen                                1991

 7. Astoria Dam
     Lena johansson, Petra Johansson, Annika Wingård             1910

Klass inkluderat personligt handikapp

Herrar
1. Pergamon 2              2729
2. Pergamon 1              2583
3. Pergamon 5              2563
4. Joker 2                      2559
5. Pergamon 6              2539

6. Joker 1                      2437
7. Team Lerum             2431

8. Pergamon 3              2418
9. Joker 3                      2391
10. Hönö                       2379

11. Joker 4                    2376
12. Pergamon 4              2374
13. Winga                      2353

14. Sterling 1                 2334
15. Sterling 4                 2332

16. Astoria                    2304
17. Sterling 3                2255

18. Sterling 2                 2238

 

Damer
1. X-Calibur 2               2621
2. X-Calibur 1               2558
3. X-Calibur 3               2516
4. Astoria dam             2510

5. Hu-Pi                        2494
6. Örgryte 2                  2287
7. Örgryte 1                  2264                   

Uppdaterad: 03 DEC 2014 10:51
Skribent: Thord Lagercrantz
Epost: This is a mailto link

 FacebookYoutubeTwitter
 

Inbjudan till sommarläger 13-15/8 


BITS_logga 2014

Idrottslyftet

 
 
Städa Sverige
 
 

Samarbetspartners

Sedan starten 1991 har bowlingsporten tjänat över 725 miljoner på att sälja Folkspels produkter. Här finns ytterliggare möjligheter för er förening.

 
bowlaren_liten
Vägledning - Tidningsäventyr

Postadress:
Svenska Bowlingförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 60 00
E-post: This is a mailto link

Se all info